29 września

Jak się pozbyć bałaganu z zakładek

Coucou,

nie wiem, czy Wam się to zdarza ale ja nagminnie mam problem z mnóstwem pootwieranych okien w przeglądarce. Jestem spokojnie w stanie dojść do kilkudziesięciu ;) Potem pojawia się problem "a które to okienko było od czego"... Albo co gorsze, zamknięta przeglądarka zbuntowała się i nie otworzyła na nowo wszystkich okien. Argh, przecież ja tam miałam tyle rzeczy! Przepisy, ciekawe artykuły, ćwiczenia z francuskiego, rzeczy do pracy... Wszystko przepadło w czeluściach mojego bałaganiarstwa internetowego!

Jest na to jednak ratunek. Wcześniej korzystałam z programu clipboard, niestety sprzedali się i zakończyli działalność... Na szczęście natrafiłam na keeb'a, który daje jeszcze więcej możliwości i jest naprawdę bardzo przydatnym narzędziem pomagającym w produktywności :)


Keeb w prosty sposób pozwala na zachowanie wszystkiego co nas w sieci zainteresowało czy jest nam do czegoś potrzebne. Wszystkiego - czyli zarówno zdjęć, tekstów czy filmów. Oczywiście można sobie to zapisywać według różnych kategorii, np: praca, blog, przepisy, robótki ręczne czy inspiracje... A nawet łączyć w jeden "slajd" zapisane informacje z kilku stron (i chyba to lubię w nim najbardziej). Jak działa keeb można zobaczyć na przedstawionym filmiku:


Keeb to niemiecka jakość ;) Jego twórcy mówią o 6 głównych funkcjach, których inne darmowe programy tego typu nie dają (czy serio, to nie wiem, od kiedy go znalazłam, to dalej nie szukałam, dla mnie ma wszystko co potrzebne i do tego jest naprawdę banalny w użyciu). Te super funkcjonalności to:
- możliwość zapisania wszystkiego z sieci, 
- możliwość przesłania własnych plików (o, nie wiedziałam!), nawet są dowcipni i piszą, że: 
You know we don’t have speed limits on German Autobahns. That’s why there is no limit for uploading your own images and writing you own notes.
- możliwość zapisania naszych kolekcji jako publiczne lub prywatne (jak widać, ja korzystam głównie z ustawień prywatnych... Może powinnam nieco nad tym popracować?)
- można pracować też w grupach, myślę, że jest to mega przydatne podczas pracy nad jakimś projektem
- oczywiście wszystkim można się dzielić, w końcu żyjemy w epoce przycisku share it
- no i jak inne strony tego typu jest to niekończące się źródło inspiracji i ciekawych odkryć

A jak u Was z porządkiem z oknami i zakładkami? Bałaganicie jak ja czy raczej wszystko ma swoje miejsce?

Madou :)


>

Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger