20 stycznia

Jak dodać polskie znaki do układu klawiatury AZERTY

Coucou!
Tym razem przygotowałam dla Was video tutorial jak można pisać pod francuskim układem klawiatury mając jednocześnie polskie znaki - czyli bez przestawiania się pomiędzy dwoma układami klawiatury.
Wcześniej, gdy w domu miałam komputer z układem qwerty, a w pracy z azerty starałam się przestawiać z jednego układu na drugi, ale strasznie mnie to denerwowało i co chwilę się gubiłam. Gdy mój laptop zakończył swój żywot zdecydowałam się więc na zakup nowego z układem azerty by przyzwyczaić się tylko do jednego układu. Mały research w sieci i szybko znalazłam sposób, jak można dowolnie zmodyfikować pod siebie układ klawiatury.

francuska klawiatura z polskimi literami


Dla tych, którzy nie chcą się bawić w samodzielne tworzenie swojego układu klawiatury przygotowałam gotowy sterownik (tutaj), wystarczy go ściągnąć i rozpakować, uruchomić plik setup.exe i dalej postępować jak w filmiku (od 4:17). Układ ten powinien działać pod Windowsem XP i wyższymi (64bit).

A te osoby, które nie lubią instalować programów niepewnego pochodzenia zachęcam do obejrzenia całego tutorialu i samodzielnego wykonania swojego układu klawiatury :)
Program, którego użyłam do tworzenia układu klawiatury to Keyboard Layout Creator 1.4 i ściągnąć go należy ze strony Microsoftu.


Proponowany przeze mnie układ polskich znaków na klawiaturze AZERTY wygląda następująco:

Jest to mój youtubowy i tutorialowy debiut, więc wybaczcie wszelkie yyy, eee, przejęzyczenia się i moją okropną wymowę w języku angielskim! (zawsze tak mam, gdy mówię po polsku i muszę tylko coś wtrącić:P).

Mimo to, mam nadzieję, że wszystko przedstawiłam w miarę zrozumiale :) koniecznie dajcie znać, czy Wam się to przydało!Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger