01 lutego

petits moments de janvier

Coucou,
W tym miesiącu wyjątkowo inna forma moich petits bonheurs. Był to miesiąc niezwykle trudny nie tylko pod względem wydarzeń we Francji, ale również w sferze prywatnej (co nieco odbiło się też na blogu)... I mimo, że działo się też sporo dobrego, to skupię się jednak tylko na przeglądzie blogowym, zaś z małymi szczęściami powrócę w podsumowaniu lutego :)

U mnie...

...pisałam m. in. o moich odczuciach po zamachu w Paryżu. Do tej pory na ulicach Strasbourga można spotkać spacerujących żołnierzy z karabinami...

Na początku miesiąca podzieliłam się z Wami swoim planem na rok 2015, który ma polegać na zmniejszeniu ilości odpadów. Podsumowanie stycznia pojawi się już jutro :)

Osobiście jestem dumna z tego, że w końcu przygotowałam tutorial jak dodać polskie znaki do francuskiego układu klawiatury. Bardzo mnie cieszy, że przydał się on kilku z Was :)

Jednym z najchętniej czytanych przez Was wpisów był ten o francuskich włosomaniaczkach, przy tej tematyce oczywiście nie mogło zabraknąć francuskiego słownictwa ;)

Po raz pierwszy wzięłam udział w akcji w 80 blogów dookoła świata i wpis 5 pytań o moją Francję był najczęściej komentowanym w tym miesiącu.

A z Klubem Polki na Obczyźnie wysłałyśmy Bolka i Lolka w wielką podróż dookoła świata. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się nagłośnić sprawę różnych zapomnianych twórców i pomóc współreżyserowi Bolka i Lolka zrealizować nowy film :)

U innych...

Oczywiście trafiłam na nowe blogi :)
Na pierwszy trafiłam ucząc się robić na drutach. I mimo, że to nie blog o robótkach ręcznych to zostałam. Dawno nie spotkałam się z taką ilością ciepła w internecie ;)


Numerek dwa to blog kulinarny. O śniadaniach. I dzięki niemu postanowiłam zmienić coś w swoich monotonnych kanapkach ;)


Na francuską bombonierkę trafiłam chyba jeszcze w grudniu, ale nie szkodzi ;) Blog Marty jest niezwykle pozytywny, znajdziecie tam przepis na z pewnością rewelacyjne makaroniki (kiedyś go wypróbuję) i kilka przepisów na to, jak uczynić życie ciekawszym :)


Ania wróciła z postami rozwojowymi! Tym razem w formie rozwojownika, który z pewnością pomoże sprawić, że w tym roku będziemy jeszcze bardziej szczęśliwi, niż w zeszłym :) 

Paula z One Little Smile podzieliła się za to swoimi sposobami na poprawienie języka angielskiego. Bardzo fajny wpis dla wszystkich uczących się języków :)

Ściskam i życzę Wam pięknego lutego!śledź na
Facebook'u

obserwuj na
BlogLovin
Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger