13 marca

Kobiece kosmetyki z DM, które warto mieć

Dziś ostatni dzień wyzwania u Uli i zadanie, które sprawiło mi chyba najwięcej trudności. Jego temat brzmi produkty, które każda kobieta powinna mieć. Postanowiłam podejść do tematu od strony kosmetycznej, ponieważ to pewnie pierwsza i ostatnia okazja, by o kosmetykach napisać ;) 
A i jest nawiązanie do Strasbourga! Wiecie jakie? Otóż tutaj wszyscy robią zakupy w niemieckim DM. Wszyscy. W końcu do Kehl jest rzut beretem, a we Francji nie ma takich typowych drogerii. Zaś w drogeriach dm i kosmetyki ciekawe, i coś ładnego się znajdzie, i chemia tańsza, a do tego jeszcze produkty bio, które Francuzi kochają ;)


Więc jeśli będziecie kiedyś w dm warto rozejrzeć się za następującymi kosmetykami.


Włosy i rzęsy


Odżywka do rzęs oraz olejek do włosów z alverde. Są to kosmetyki naturalne i wegańskie. Olejek do włosów po prostu cudnie pachnie cytrusami, a i działanie jest całkiem przyzwoite. Jedyny minus to takie małe opakowanie :( Odżywka do rzęs całkiem dobrze się sprawuje i rzęsy wzmacnia (ale nie spodziewajmy się takich cudów, jak po produktach z jednym ze składników pewnego leku na jaskrę).

Paznokcie

Chyba każda kobieta chciałaby mieć pięknie zadbane dłonie i nienaganne paznokcie. W dm znajdziemy całkiem przyzwoity wybór ciekawych lakierów w bardzo przystępnej cenie (zwłaszcza jak porównamy z francuską). Jakościowo są przeciętne, ale za tę cenę nie ma co wymagać tygodniowej trwałości ;) Moim hitem jest zaś korektor do lakieru. Bo zawsze gdzieś wyjadę. No zawsze. Korektor jest niezwykle precyzyjny i do tego mega wydajny (ja mam swój już chyba rok!). W zapasie ma trzy wymienialne końcówki. 

Stopy


Dla zmęczonych kobiecych stóp nie ma nic lepszego niż orzeźwiająca kąpiel. Taka zasłużona chwila relaksu po całym dniu. Nie znam lepszej soli do stóp niż ta. I do tego w śmiesznie niskiej cenie. A jak pachnie! 

Znacie jakieś produkty z dm? A może macie jakieś swoje ulubione?
Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger