12 kwietnia

Wyniki konkursu "Znajdź Wielkanocne Jajeczko" :)

Coucou!
Nadszedł czas ogłoszenia wyników świątecznego konkursu. Wybór zwycięzcy wcale nie był łatwy!
Wzięło Was udział 23 osoby, z czego 22 znalazło poprawnie jajeczko w moim tekście. Było nim oczywiście słowo berety :)


Wszystkie nadesłane odpowiedzi o wiosennych kwiatach bardzo mi się podobały i niezwykle trudno było mi wybrać tylko jedną odpowiedź. O pomoc w wyborze musiałam poprosić moją mamę! Po burzliwej wymianie maili postanowiłyśmy, że nagroda w postaci wybranej książki wydawnictwa PONS trafia do Ludwiki :) Oto jej odpowiedź:
Czytając to pytanie nie miałam żadnych wątpliwości jak odpowiem. Forsycja! Zawsze kiedy mijam gdzieś krzak pełen żółtych kwitnących kwiatów wracam myślami do czasów kiedy razem z innymi ośmiolatkami wracaliśmy ze szkoły, tłukąc się plecakami, tarzając się po ziemi i chowając właśnie w gałązkach forsycji. Jej duszący zapach przypomina mi beztroskę i moich szkolnych przyjaciół. Wracam do tych najpiękniejszych wspomnień, gdy zrywałam kilka kwiatów przed blokiem mojej babci i wręczałam je jej codziennie, żeby nie złościła się o kolejne porozdzierane spodnie. Ech, wspomnienia :)
Ale to nie wszystko! Postanowiłam wyróżnić jeszcze jedną osobę :) I ufundowałam dodatkową nagrodę w postaci kwiecistego notatnika ze wstawkami do kolorowania i wiadomościami "zen".

Trafia on do Dany, której odpowiedź bardzo mi się spodobała pod względem zamiłowania do francuskiego :)
Z wiosną najbardziej kojarzą mi się żonkile, bo wystarczy tylko wypowiedzieć ich nazwę i już mój frankofilski umysł tworzy łańcuch skojarzeń ze słowem jaune, a więc pojawia się soleil i chaleur, tak długo wyczekiwane po zimie :)
Chciałam Wam wszystkim bardzo podziękować za udział w konkursie, bardzo miło czytało mi się Wasze odpowiedzi i dzięki nim jeszcze bardziej poczułam wiosnę. Zwyciężczyniom oczywiście gratuluję i skontaktuję się z Wami mailowo w celu ustalenia adresu wysyłki nagród.

Jeżeli braliście udział w naszym dużym konkursie możecie sprawdzić, czy udało Wam się wygrać na stronie blogów językowo-kulturowych.


Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger