29 czerwca

Top 5 miejsc w Dolnym Renie

Przyszło lato i niektórym rozpoczęły się wyczekiwane wakacje (ja też chcę!). Na blogu podzielę się więc z Wami moimi ulubionymi i troszkę nietypowymi miejscami w Dolnym Renie (Bas-Rhin) z pominięciem Strasbourga (bo dla niego w przygotowaniu specjalna seria nowych wpisów!). Mam nadzieję, że jeśli trafi tu jakiś zabłąkany turysta, to post ten pomoże mu znaleźć ciekawe miejsca do zwiedzenia w Alzacji ;) 
Wpis ten powstał w ramach majowo-czerwcowego projektu Klubu Polki na Obczyźnie, poświęconym naszym ulubionym miejscom w krainach, w których mieszkamy.

1. La Montagne des Singes


Polecam zwłaszcza jeśli towarzyszą nam dzieci. Choć i tym starszym powinno się spodobać! Dla mnie wizyta w tym, zamieszkałym przez makaki, parku była ogromną frajdą i naprawdę warto się tam wybrać. Więcej informacji znajdziecie w tym wpisie.

2. La Volerie des Aigles

Skoro jesteśmy już w tych okolicach to warto również wybrać się do ruin starego zamczyska zamieszkałych przez najróżniejsze ptactwo, m.in. kondora wielkiego i orły. Miejsce to jest ważnym ośrodkiem naukowym, dzięki któremu udało się reintrodukować kilka zagrożonych wymarciem gatunków . Zapraszam do przeczytania więcej tutaj.

3. Świątynia Donon

I zdecydowanie najpiękniejsza panorama Alzacji :) Szczególnie polecam na jesienny wypad w góry!

4. La cascade du Nideck

W Wogezach, jak to już w górach bywa, pełno jest szlaków, którymi można odbywać ciekawe wędrówki. Jeżeli trafi nam się jakieś wolne popołudnie to polecam wybrać się zobaczyć ten urokliwy wodospad oraz znajdujące się nieopodal ruiny zamku.

5. Obernai

Bardzo urokliwe miasteczko, w którym warto zatrzymać się w drodze powrotnej po dniu pełnym wrażeń i zwiedzania miejsc z powyższej listy. I przy lampce alzackiego muskatu oraz zajadając się tarte flambée odpocząć i chłonąć alzacki klimat :)


**************
Ten projekt jest dedykowany Stowarzyszeniu Piękne Anioły, byłoby super, jeśli możesz wesprzeć dowolną kwotą :) Więcej informacji na stronie Klubu Polki na Obczyźnie.
**************Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger