01 lipca

Argentyńska wyprawa + KONKURS

Ostatni tydzień spędziłam w Argentynie. Przeniosłam się tam dzięki lekturze książki "W krainie kolibrów" Sofii Casparii :)
To, że podróże po innych krajach dzięki takiemu środkowi transportu jak wyobraźnia są możliwe, wiedziałam już od dawna. Tak było więc i tym razem, gdy zaczęłam czytać tę pozycję. Nawet czasem podczas przerwy w pracy udało mi się na chwilę wyrwać pozwiedzać XIX-wieczne Buenos Aires. 

Książka przedstawia losy pewnej, w sumie dość dziwnej i trochę przypadkowej, przyjaźni, która łączy dwie kobiety z dwóch zupełnie różnych światów - jedna jest biedna i zdeterminowana, by zmienić swoje życie na lepsze, druga należy do wyższych klas i wiedzie (prawie) perfekcyjne oraz pełne rozrywek życie. Ich losy splatają się w czasie kilkumiesięcznego rejsu do Argentyny, kraju, który całkowicie odmieni ich dotychczasowe życie.  Wydawałoby się, że ich przyjaźń nie powinna istnieć. I nie raz wszystko będzie wskazywać, na to, że to jej koniec. Zdrada, zazdrość, nienawiść, przebaczenie - tego z pewnością w tej książce nie brakuje.

Wątków miłosnych jest nawet kilka. Jeden zaczyna się już na statku, ale czy młoda, tęskniąca za mężem kobieta ulegnie urokowi pewnego szarmanckiego mężczyzny Wam nie zdradzę. Mam nadzieję, że przeczytacie sami!

Książkę pochłonęłam, jak na moje obecne zasoby czasowe, w tempie błyskawicznym czyli w kilka wieczorów (a liczy sobie ponad 600 stron). Czyta się ją naprawdę dobrze i lekko. Jest to niezobowiązująca ale wciągająca lektura, idealna na lato. Polecam zwłaszcza kobietom i miłośniczkom romansów z odrobiną akcji i spisków w tle. Oraz wszystkim tym, którym marzą się dalekie podróże, bo wraz z bohaterami tej książki będzie można zwiedzić upalne Buenos Aires, dolinę Córdoby, indiańskie wioski w Andach oraz zaprzyjaźnić się z alpakami ;)


Premiera książki jest właśnie dzisiaj – 1 lipca :) Z tej okazji wraz z Wydawnictwem Otwarte przygotowaliśmy dla Was konkurs! Wystarczy wypełnić ankietę znajdującą się pod wpisem i odpowiedzieć na pytanie konkursowe.
Dwie osoby, które wg mnie udzielą najciekawszych odpowiedzi, zostaną nagrodzone egzemplarzami książki "W krainie kolibrów" ufundowanymi przez Wydawnictwo Otwarte. Konkurs trwa do  05/07/2015 (niedziela). Regulamin do przeczytania tutaj.

Konkurs rozstrzygnięty!

Książki wędrują do Papugi, która bardzo ujęła mnie swoją odpowiedzią i której wymarzonym krajem jest przyjazna Polska oraz do Magdy, marzącej o zamieszkaniu w Szwajcarii :)
Gratuluję zwyciężczyniom!Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger