31 lipca

Strasbourg i Alzacja na sierpień

Czas na drugą odsłonę StrasCulture, czyli mojego subiektywnego kalendarza wydarzeń kulturalnych w Strasbourgu. Dziewczyny z Blogowej Mapy Francji wpadły na świetny pomysł, aby opisać wydarzenia w naszych regionach. Więc jako bonus w drugiej części będziecie mogli też znaleźć, co w sierpniu dzieje się w Alzacji :) A jeśli wybieracie się do innego regionu na wakacje, to zajrzyjcie koniecznie do pozostałych blogerek, może uda Wam się znaleźć coś ciekawego dla siebie (rok temu dzięki Nice wybrałam się tak na Święto Lawendy).


StrasCulture

W Strasbourgu nieco spokojniej, ale wciąż się dzieje :)
Cały czas można korzystać z plaży oraz kajaków i rowerków wodnych przy Mediatece Malraux.
Od 1 sierpnia na Placu Zamkowym (Place du Château) będzie rozłożonych tysiąc leżaczków na których będzie można sobie odpocząć i podziwiać tysiącletnią katedrę :) A wieczorami oczywiście pokazy świetlne (w godziny spektakli w sierpniu: 22h15, 22h45, 23h15, 23h45).
Już dzisiaj zaczyna się Święto Piwa w Schiltigheim (to niby już inne miasto, ale przyklejone do Strasbourga i ja tam różnicy nie widzę), które potrwa do poniedziałku.
W każdą niedzielę o 10h45 na placu Gutenberga można podziwiać alzackie stroje i tradycyjne tańce.
2 sierpnia to pierwsza niedziela miesiąca, czyli wstęp do wszystkich muzeów jest darmowy :)
W teatrze Taps Scala ciąg dalszy darmowych koncertów. Uwaga, konieczna rezerwacja! (nawet tydzień przed planowanym wydarzeniem). Pełny program tutaj (większość koncertów w kalendarzu).
8 sierpnia organizowana jest Noc Gwiazd, czyli nocne obserwacje nieba, spacery po lesie i inne ciekawe atrakcje.
Kolejne Święto Piwa od 21.08 do 23.08, tym razem w Cronenbourgu (dzielnica Strasbourga). W Alzacji lubimy piwo, choć i tak w większości przypadków jest kiepskiej jakości (tym bardziej, gdy wykupione przez Heinekena :P).
Oprócz tego tango argentyńskie, alzacka muzyka, wystawy... Wszystko do znalezienia tutaj (sierpień):


Alsacez-vous

W Alzacji również mamy kilka ciekawych wydarzeń :)
W przyszłym tygodniu zaczynają się targi winne w Colmar (La Foire aux Vins d'Alsace, klik klik), którym towarzyszyć będą liczne koncerty.

W sobotę, 8 sierpnia, warto wybrać się do Sélestat na Corso Fleuri, czyli paradę z pięknie udekorowanymi pojazdami (platformami?). Wszelkie informacje znajdziecie tutaj.

Lubicie folklor? Koniecznie wybierzcie się na Le mariage de l'ami Fritz! Mnóstwo atrakcji czeka na Was w weekend 15-16 sierpnia. Gdyby nie fakt, że będę wtedy w innej części Francji to z chęcią bym się wybrała!
Niedziela, 16. sierpnia, to także świetna okazja by wybrać się do Soufflenheim na Święto Ceramiki (Fête de la poterie).
Kolejna niedziela to Święto Mirabelki w Dorlisheim (tak tak, śliwka śmietnikówka, jest tutaj bardzo popularna!).
W ostatni weekend sierpnia będzie dużo się działo. Do wyboru mamy Festiwal Cukru w Erstein, Święto Piwa w Saverne oraz Święto Chmielu w Ohlungen. A w niedzielę jeszcze Święto Choucroute (czyli kiszonej kapusty). Czyli do wyboru, co kto lubi ;)

Poza tym sierpień to również czas Święta Wina. Jako, że jest ich dużo (bo każda wieś z winnicami musi mieć swoje) to podrzucam Wam rozpiskę z datami, klik klik.

Wydarzenia wraz z dodatkowymi informacjami znajdziecie w kalendarzu na sierpień.Coś Was szczególnie zainteresowało?Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger