16 lipca

StrasCulture by Madou - czyli subiektywny kalendarz wydarzeń kulturalnych i nie tylko #lipiec

Coucou!

Powoli zaczynam wychodzić z mojego czasowego dołka i przygotowałam dla Was kalendarz wydarzeń w Strasbourgu (podobno lepiej późno, niż wcale). Mamy lato, wakacje - kto wie, może ktoś z Was planuje tutaj jakiś wypad? W Stras jak zwykle dużo się dzieje:) Teraz przegląd najciekawszych wydarzeń znajdziecie co miesiąc na moim blogu, możecie także zawsze zerknąć na specjalny kalendarz google.

Już jutro rozpoczyna się Festiwal Sztuk Ulicznych, czyli FARSe (Festival des Arts de la Rue), szczegółowy program do zobaczenia tutaj. W planach m.in. cyrkowe podniebne pokazy Compagnie Deus Ex Machina – Galileo w piątek o 22h00 na placu Kléber.

W lipcu pokazy świetlne na katedrze rozpoczynają się o godzinie 22h30 (co pół godziny do północy).

Jeżeli lubicie tango argentyńskie to w każdy poniedziałek o godzinie 19h00 można je wspólnie potrenować na placu tuż obok Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Fanów kolarstwa może zainteresować Tour d'Alsace, w czwartek 30 lipca o godzinie 13:00 ruszy on z placu Broglie, na którym już od godziny 10h00 będzie można uczestniczyć w różnego rodzaju animacjach.

Na darmowe koncerty oraz spektakle zaprasza TAPSA (program tutaj), przewidziane są także atrakcje dla młodszych widzów.

W każdy poniedziałek, wtorek oraz środę można posłuchać alzackiej muzyki (oczywiście w wykonaniu tutejszych grup regionalnych).
A jeżeli lubicie folklor to od niedzieli 26 lipca organizowane będą pokazy tańców i strojów alzackich (w każdą niedzielę o godz. 10h45 na placu Gutenberga).

Dokładna rozpiska w poniższym kalendarzu :)Mam nadzieję, że mój kalendarz Wam się przyda i będziecie mogli zaplanować świetny pobyt w Strasbourgu :) 
Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger