04 września

StrasCulture wrzesień

Nie wiem jak Wam ale mi wakacje minęły zdecydowanie zbyt szybko. Z drugiej strony jednak cieszę się, że przyszedł wrzesień. Powoli zbliża się jesień, a po wiośnie to moja ulubiona pora roku. W Strasbourgu szykuje się kilka ciekawych wydarzeń, więc jeśli jesteście zainteresowani tym, co będzie się działo zapraszam na dalszy ciąg wpisu :)


Już w piątek, 5 września, rozpoczynają się Targi Europejskie (Foire Européenne). Tym razem krajem przwodnim są Indie. Impreza potrwa do 14. września, więcej informacji można znaleźć tutaj.
W sobotę (6/09) będzie można wziąć udział w biegu na 5km ElectroDash, ciekawe wydarzenie dla osób lubiących takie klimaty (a swoją drogą, to ja muszę wrócić do biegania i skończyć usprawiedliwiać swoje lenistwo kontuzją z kwietnia...).

17 września rozpocznie się Festival Musica, który potrwa do 3 października. W koncertach można przebierać do woli (więcej info).

Dzień później rozpoczyna się Europejski Festiwal Filmów Fantastycznych. W jego ramach przewidziany jest m.in. największy we Francji Zombie Walk oraz pokaz Gremlinów pod gołym niebem. Dokładne informacje znajdziecie tutaj.

I jeszcze jeden festiwal przewidziany na wrzesień, Ososphère 2015 organizowany co roku przez Laiterie. Duża dawka elektro.

19-20 września to także Europejskie Dni Dziedzictwa (Journées Européennes du Patrimoine).  W całej Francji większość muzeów będzie można zwiedzić za darmo, a dodatkowo organizowanych jest mnóstwo ciekawych animacji. W Strasbourgu na część atrakcji należy zarezerwować sobie bilet i można to zrobić tutaj. A przewidzianych wydarzeń z całej Francji możecie szukać tutaj.

Podczas tych wszystkich festiwalów należy pamiętać także o katedrze, która cały czas świętuje swoje tysięczne urodziny. Pokazy świetlne będą organizowane do 20 września o godzinach 21h15, 21h45 oraz 22h15. I perełka - koncert w katedrze Te Deum Berlioza. Będzie miał on miejsce 19 września o godzinie 20h30, a wstęp jest darmowy. Uwaga: aby się załapać na miejsce należy przyjść grubo przed godziną 20h00, o której otwierane jest wejście do katedry. Kolejka jest zazwyczaj olbrzymia, ale zapewniam Was, że koncerty w katedrze warte są stania i czekania (zawsze można porozmawiać sobie wtedy ze znajomymi lub poczytać książkę ;) ). Bo wrażenia niezapomniane i gęsia skórka gwarantowana!Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger