05 października

Quizlet, czyli nauka francuskiego online

Coucou!

Część z Was pewnie zauważyła, że od pewnego czasu słownictwo ze słówka na niedzielę znaleźć możecie także na platformie Quizlet. Dzisiaj chciałabym Wam napisać nieco więcej o tym narzędziu i dlaczego przydaje się w nauce francuskiego online jak i offline.Quizlet poznałam dzięki Justynie z Bloga o Francji, Francuzach i języku francuskim i to właśnie Justyna zaproponowała nam, blogerkom "francuskim", stworzenie swoich klas i baz słownictwa w tym miejscu. Wszystko z myślą o Was, abyście mogli jeszcze w łatwiejszy sposób uczyć się francuskiego :)

Program jest bardzo prosty i intuicyjny. Wystarczy zapisać się do wybranej klasy i będąc jej uczniem możemy korzystać z materiałów w niej udostępnionych. Jest to coś na zasadzie fiszek z których można korzystać poprzez swoją przeglądarkę lub aplikację na telefonie. Możemy także dodawać swoje zestawy słówek czy próbować zmierzyć się z innymi uczniami w grach pomagających w nauce słówek. Takie połączenie przyjemnego z pożytecznym ;) Jeśli chcemy oderwać się na chwilę od pracy, nauki czy dziobania projektów, jest jak znalazł! Fajne jest to, że z programu można korzystać online poprzez przeglądarkę - nie tracimy więc swoich danych gdyby naszemu komputerowi zdarzyło się nagle odejść w zaświaty, a także offline korzystając z aplikacji na telefon, w końcu nie zawsze jesteśmy podłączeni do Internetu. Świetną instrukcję korzystania z quizletu stworzyła Justyna, nie będę więc jej kopiować, tylko odsyłam Was do jej wpisu.


Chciałam Was też zachęcić do zapisania się do naszych klas :) Poniżej znajdziecie krótki opis każdej klasy oraz odpowiedni link.


Słówko na niedzielę

Dołączyć do mojej klasy możecie klikając tutaj. Jeszcze nie nadrobiłam dodawania wszystkich zestawów słówek, które pojawiły się u mnie na blogu, ale i tak uzbierała się już całkiem niezła baza ciekawych idiomów i nie tylko ;) Obiecuję, że reszta pojawi się w tym miesiącu!

Blog o Francji

Do klasy Justyny z Bloga o Francji, Francuzach i języku francuskim możecie zapisać się tutaj. Justyna jest nauczycielką francuskiego od kilku lat mieszkającą we Francji, znajdziecie więc tam słownictwo w 100% sprawdzone oraz wiele ciekawych wyrażeń potocznych, które pozwolą Wam lepiej zrozumieć mowę Francuzów ;)

Francais-mon-amour

Również Ula z Français mon amour jest nauczycielką francuskiego. W jej klasie znajdziecie ćwiczenia, które Ula przygotowuje dla swoich uczniów oraz czytelników swojego bloga, wkrótce z pewnością pojawi się więcej zestawów.

Francuska Szkółka Niki

Języka Moliera uczyć możecie się także z autorką Francuskich notatek Niki. Warto podkreślić, że Nika mieszka we Francji już bardzo długo więc zna już ją niemalże od podszewki, bardzo dużo podróżuje i przebywa też często w Belgii. By poznawać z nią różne językowe smaczki wystarczy zapisać się do Francuskiej Szkółki Niki.

Sobotnia porcja słówek

Cykl słówkowy prowadzi także Iza z Love for France. Obecny się skończył, ale z zaufanego źródła wiem, że będzie jego kontynuacja ;) Aby mieć dostęp do wszystkich materiałów zapiszcie się klikając tutaj. W klasie Izy m. in. słownictwo związane z prowadzeniem samochodu, Alzacją i miłością :)


Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger