04 października

StrasCulture #październik

Chcecie dowiedzieć się co ciekawego będzie się działo w październiku we Francji i w Strasbourgu?
Zapraszam na kolejną odsłonę StrasCulture!

Zacznijmy od wydarzeń w samej Francji.

W dniach 7-11 października organizowane jest Święto Nauki. W związku z tym w całym kraju organizowane będą różne pokazy, wykłady i warsztaty. Program możecie sprawdzić tutaj.


Na 21 października przewidziana jest premiera wyczekiwanego przeze mnie filmu Mon Roi w reżyserii Maïwenn (tak, to ta pani od Polisse oraz od roli niebieskiej diwy w 5 elemencie). 


A teraz już możemy się przenieść do Strasbourga. Dzisiaj mamy pierwszą niedzielę miesiąca, a co za tym idzie wstęp do muzeów państwowych jest darmowy.

W dniach 9-11 października świętować będziemy winobranie (Fête des vendanges à Strasbourg), oraz odbędzie się Salon d'Automne Mer et Vigne (do 12/10). 

W piątkowy wieczór (9/10) odbędzie się kobiecy bieg uliczny - Strasbourgoise. Wezmę w nim udział już po raz trzeci :) 

Kolejny weekend to targi kreatywne, czyli Salon ID Créatives. Mam nadzieję, że nie wyjdę z nich tak zawiedziona jak z Foire Européenne... 

Osoby uczące się francuskiego zainteresować mogą spotkania Babel FLE (16/10, konieczne zapisy, info w kalendarzu).

16 października wybrać możemy się do Mediateki André Malraux i poznać odrobinę historii tutejszej rezystancji w czasie II Wojny Światowej (spotkanie La Brigade Alsace Lorraine). A później skoczyć do konserwatorium na darmowy koncert Loomings: Everyday Mythology.

Zaś jeśli naszym hobby są planszówki czy inne gry towarzyskie to 20/10 organizowana jest noc gier w mediatece Ouest.

24 października w ramach festiwalu Chacun Son Court możemy wybrać się na pokaz wyselekcjonowanych filmów animowanych w mediatece André Malraux.

Sezon na maratony trwa, Marathon Eurodistrict de Strasbourg odbędzie się on w niedzielę 25 października. Niestety mój start w półmaratonie muszę odłożyć na za rok lub dwa. 


Wszystko w formie kalendarza google (dokładne godziny oraz miejsca wydarzeń).
Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger