26 lutego

Miłosne perypetie (bardzo leniwej) francuskiej kucharki + KONKURS

Dzisiaj zapraszam Was na recenzję książki Sekrety francuskiej kuchareczki, która zabierze Was w kulinarną podróż po Francji oraz po kilku zakątkach Montréalu oraz Australii. Trochę zaskakujące połączenie? Cóż, nie tylko Polki decydują się na imigrację do Francji, ale również Francuzki emigrują ze swojego kraju w poszukiwaniach raju.
książki o Francji

Sekrety francuskiej kuchareczki

Opowieść ta jest zapisem przygód Marie, w których zawsze przewija się jakieś smakowite francuskie danie. Główną bohaterkę poznajemy jako jeszcze dość małą dziewczynkę, która już od najmłodszych lat jest bardzo kochliwa i która nie do końca dogaduje się ze swoim bratem bliźniakiem. Mimo jej przekonania o byciu aspołeczną istotą, bardzo szybko możemy się z nią zaprzyjaźnić. Zwłaszcza, jeśli tak jak ona uwielbiamy mus czekoladowy. Marie nie raz daje nieźle popalić swojej rodzinie (chociaż... w sumie, to chyba bardzo nie odbiega od innych nastolatek. Albo ja też nieźle dawałam popalić mojej Mamie ;) ) oraz przeżywa wiele miłosnych zawodów. Lekarstwem na wiele z nich okazują się być smakołyki przygotowywane przez jej mamę, Madeleine. Towarzyszymy Marie w jej wielu zabawnych przygodach i obserwujemy jak z rywalizującej z bratem dziewczynki, poprzez zbuntowaną nastolatkę, staje się inteligentą i wciąż szukającą tej jedynej miłości kobietą. Podróżujemy z nią po Francji, wybieramy się też do Kanady i w końcu lądujemy w Australii, która chyba w niczym nie przypomina kraju Moliera. Ale może to właśnie tam Marie odnajdzie swój raj?
Marie-Morgane Le Moël
Książka jest ciekawie zbudowana - na końcu każdego rozdziału znajduje się przepis dla leniwych kucharek autorstwa Madeleine (Ha! Ja wiedziałam, że Francuzki mają jakieś specjalne triki i większości z nich nie chce się spędzać całego dnia nad garami. Nawet tym, które serwują całkiem niezłe dania!). Przepisy są bardzo proste i myślę, że są w stanie sprawić, iż nawet szczególnie leniwe kucharki ruszą się w końcu do kuchni. Albo takie, które może nie są bardzo leniwe, ale mają wyjątkowo małą kuchnię. Jak moja mikrokuchnia
Książkę czyta się przyjemnie, nie raz wspominając sobie swoje nastoletnie miłości i różnego rodzaju wybryki, zwłaszcza te niezbyt mądre. Między niektórymi rozdziałami jest kilka lat przerwy, więc nie trzeba jej czytać pospiesznie (choć pod sam koniec trudno się już oderwać). Raczej nie jest to książka, którą pochłania się w jedną noc (tym bardziej lepiej nie próbować wszystkich przepisów na raz, mógłby nas rozboleć żołądek - z przejedzenia oczywiście!). Ciekawa pozycja dla wszystkich pań (i tych młodszych, i tych po trzydziestce też), które darzą nieco głębszym uczuciem Francję i lubiących dobre francuskie wino. Niezależnie od zdolności kulinarnych. 

Sekrety francuskiej kuchareczki to lekka i przyjemna lektura, po której zdecydowanie wzrasta apetyt na kuchnię francuską. Polecam!


A teraz uwaga, uwaga - wraz z Wydawnictem Kobiecym mamy dla Was

KONKURS

Do wygrania:
 1x komplet książek Marie-Morgane Le Moël Cała prawda o Francuzkach oraz Sekrety francuskiej kuchareczki
2x książka Sekrety francuskiej kuchareczki
książki o Francuzkach


Odpowiedz na pytanie:
jaka jest Twoja ulubiona francuska potrawa lub jaką marzysz spróbować 
(i dlaczego)?

Nagrodzę 3 najciekawsze wg mnie odpowiedzi. Konkurs trwa do niedzieli, 6.03.2016 r., do godz. 23:59 czasu polskiego. Wyniki zostaną ogłoszone pod tym wpisem w Dzień Kobiet (czyli 8.03.2016 r.).
Możesz odpowiadać anonimowo. Pamiętaj tylko, by wypełniając dane podać swój prawdziwy adres e-mail, abym w razie wygranej mogła się z Tobą skontaktować. W razie jakichkolwiek problemów z disqusem możesz wysłać mi odpowiedź poprzez maila lub stronę facebook i wtedy umieszczę ją tutaj w Twoim imieniu :)
PS Wysyłka nagród możliwa również za granicę, fajnie, nie?

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest blog Madou en France.
2. Nagrodą w konkursie są książki: Sekrety francuskiej kuchareczki oraz Cała prawda o Francuzkach (nagroda I st), ufundowane przez Wydawnictwo Kobiece.
3. Konkurs jest otwarty, a udział w nim jest bezpłatny.
4. Konkursu trwa w dniach 26.02.-06.03.2016 r.
5. Ostateczny termin przesłania odpowiedzi to niedziela, 6 marca 2016 r. do godziny 23:59 czasu polskiego.
6. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie konkursowe.
7. Nagrodzone zostaną trzy osoby, które udzielą wg mnie najciekawszych odpowiedzi.
8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 8 marca 2016 r.
9. W przypadku braku kontaktu ze strony zwycięzcy w ciągu 2 tygodni od ogłoszenia wyników konkursu zastrzegam sobie prawo, do wybrania innej osoby. (Spokojnie, wysyłam maile - ale nie czekam kilku miesięcy na odpowiedź)
10. Biorąc udział w konkursie wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu kontaktu i wysyłki nagrody.

WYNIKI

 Jak zwykle wybór był trudny, naprawdę bardzo dużo odpowiedzi mi się podobało. Do tego za każdym razem czytając Wasze odpowiedzi robiłam się głodna!
Zestaw książek "Sekrety francuskiej kuchareczki" oraz "Cała prawda o Francuzkach" wędruje do Mart Vesce za jej francuskie menu, które marzy spróbować.
A książki "Sekrety francuskiej kuchareczki" otrzymają:
Gabriela, za jej opowieść o Aligot, która sprawiła, że zamarzyły mi się wakacje w Owernii,
oraz Natalial, za zaintrygowanie mnie "strasznymi" Kouignettes ;)

Gratuluję! :)


Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger