01 marca

Idzie wiosna i Wielkanoc - plan działania 2016 (pdf do pobrania)

Świąteczne karty z listami zadań do wykonania przed Bożym Narodzeniem (klik, klik) bardzo Wam się spodobały i zostały ściągnięte ponad 200 razy, co przyznam, pozytywnie mnie zaskoczyło!
Postanowiłam więc przygotować wersje wiosenną i wielkanocną. Święta w tym roku wypadają wyjątkowo wcześnie i wiosenne porządki dobrze byłoby zacząć już dziś! Mam nadzieję, że moje karty Wam w tym pomogą.

Wiosenne porządki


Pomagają w pożegnaniu się z przygnębiającą porą roku (czy u Was też cały czas brakuje słońca?) i nabraniu nowej energii. Jeżeli odpowiednio je rozplanujemy i każdego dnia będziemy wykonywać jedno z zadań, to nie będą aż tak przytłaczające.
Dobrze pozbyć się wtedy niepotrzebnych rzeczy - zrobić przegląd szaf, kosmetyków, leków, książek czy zabawek dzieci (lub swoich ;) ). To, czego nie potrzebujemy, a jest niezniszczone, oddajmy potrzebującym - z pewnością poczujemy się lepiej robiąc przy okazji coś dobrego dla kogoś obcego. Wyrzucając pozostałe rzeczy pamiętajmy o zasadach recyklingu, przeterminowane lekarstwa zanieśmy do apteki, a popsuty sprzęt elektroniczny oddajmy do punktu selektywnej zbiórki odpadów. 
Zadbajmy też o rośliny w domu - pewnie części należy się już większa doniczka lub wymiana ziemi na żyźniejszą. Świeże kwiaty będą idealnym dopełnieniem.

Przygotowując się do Świąt nie zapomnijmy o naszych bliskich. Tym, od których dzieli nas spora odległość wyślijmy kartki zamiast maili (może własnoręcznie zrobione?). A tych, z którymi planujemy spotkać się w świątecznym okresie, obdarujmy ozdobionymi przez nas pisankami. Starsza sąsiadka pewnie też się bardzo ucieszy z takiego małego gestu.

PS Pamiętaj, że jeśli się z czymś nie wyrobisz, to świat się nie zawali! W zabieganiu nie zapomnij o najważniejszym - o drugim człowieku! :)


Karty Idzie wiosna i Idą Święta do pobrania

Na poniższych obrazkach jest podgląd kart. Klikając w odpowiednie przyciski pod nimi ściągniecie je w wersji pdf :)    


 Podobają Wam się karty? To wydrukować, na lodówkę i do roboty! :)


Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger