21 kwietnia

Moje ulubione francuskie kanały youtube

Coucou!
Na facebooku pytałam Was czy wolicie abym ograniczyła się do 5 kont youtube czy przedstawiła więcej francuskich vlogów podzielonych na kategorie tematyczne. Z wielką ulgą odetchnęłam, gdy jednogłośnie stwierdziliście, że wolicie nieco obszerniejszą listę (wybrać tych 5 naj byłoby niezwykle trudno!). Mam więc dla Was po 3 blogi w kategoriach tematycznych: do pośmiania/wiedza bezużytecznajęzykoznawstwo i literaturanauka oraz historia. Mam więc nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie :) Przypominam też wpis o francuskich youtuberkach polskiego pochodzenia.
francuskie vlogi, francuskie blogi, kanały youtube, francuskie youtuberki

Francuskie kanały youtube do pośmiania / z wiedzą bezużyteczną

W tej kategorii znalazły się moje ulubione konta, na które zaglądam, gdy mam ochotę się totalnie odstresować i poprawić sobie humor :)

1. Philm *
Ten kanał youtube z pewnością znalazłby się w moich top 5! Co gdyby tak filmowym postaciom dać żyć i wykonywać dziwne połączenia telefoniczne? Refleks twórców w dobieraniu odpowiedzi i prowadzeniu dialogu uważam za genialny! A rozmówcy? Zdarza się, że od razu poznają głos bohatera filmowego i również świetnie się bawią. Albo i nie... a wtedy rozmowa albo szybko się kończy, albo śmiesznie się toczy ;)

2. Topito
To ogromna dawka wiedzy całkowicie bezużytecznej ;)

3. Golden Moustache
Parodie, skecze, żarty, żarciki ;)


Językoznastwo i literatura

Czyli kategoria obowiązkowa dla uczących się francuskiego!

1. Les Express'ions *
Czy mówiłam Wam kiedyś, że uwielbiam francuskie idiomy? Na tym kanale dowiecie się skąd w ogóle Francuzom wpadły do głowy jakieś takie dziwne wyrażenia ;)
PS A jeśli chcecie więcej idiomów z nogami, odsyłam Was do tego wpisu.


2. Linguisticae
Jeśli interesuje Was bardziej pochodzenie


3. Miss Book
Najseksowniejsze i najśmieszniejsze krytyki literackie w wersji ekspresowej ;)Nauka (uwaga, w bardzo przyjemnej formie!)

Osobiście uważam, że nauka jest sexy. Tak wiem, jestem prawie nerdem, więc to pewnie dlatego ;) W każdym bądź razie trochę dobrej wiedzy raczej nikomu nie zaszkodzi :)

1. E-penser
Jeden z moich ulubionych kanałów. Nie tylko czysta nauka ale też jej historia.
Restez curieux, et prenez le temps d'e-penser
2. Dirty biology
Dawka wiedzy, która Was z pewnością może zaskoczyć. Czyli nauka jest wszędzie!


3. Castor Mother
Czyli przeróżne ciekawostki o zwierzakach.

Historia

Gdy chodziłam do szkoły nie cierpiałam historii... Pewnie tak jak inni nie znosili mojej ukochanej matematyki ;) Ale nic nie mogłam poradzić na to, że kucie na pamięć dat zupełnie do mnie nie przemawiało... Gdyby jednak historia była podana w takiej formie jak na poniższych kanałach, to może bym w liceum nie chodziła na wagary z tego przedmiotu :P

1. Nota bene
Czyli historia w wersji light. Niezwykle interesujący kanał (czyli jestem w stanie obejrzeć filmy mające nawet 20 min!).


2. Les revues du Monde
Archeologia, zagadki, intrygi - to bez wątpienia była dla mnie zawsze najbardziej interesująca część historii. I właśnie to serwuje na swoim kanale Charlie Danger (Czy Wam też przypomina ona jedną z polskich blogerek?).3. C'est une autre histoire
Na koniec historia przedstawiona przez młodą doktorantkę. Wiem jedno - gdyby to ona prowadziła lekcje historii w moim liceum, to zapomniałabym o wagarach :P Wam podrzucam film o Paryżu :)


Jeśli to za mało, to... zajrzyj na mój kanał youtube! Znajdziesz tam dużo więcej ciekawych miejsc, w które warto zaglądać

_____________________________________
*) Niestety przedwczoraj chłopacy z grupy Le Tatou (zrzeszającej m.in. Philm oraz Les Express'ions) ogłosili, że robią sobie przerwę w dodawaniu filmów :( Mam jednak nadzieję, że szybko powrócą z nowymi pokładami kreatywności!Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger