07 października

KONKURS z piosenką francuską


W związku z ukazaniem się albumu Claudio Capéo w Polsce oraz jego wizyty w Warszawie wraz z Wytwórnią magic RECORDS przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym można wygrać jego płyty :)


Zadanie jest proste - odpowiedz w komentarzu na pytanie:

Jaka jest Twoja ulubiona piosenka francuska? Nie zapomnij napisać dlaczego :)

Mam zamiar zapomnieć o swoich upodobaniach muzycznych i nagrodzić 3 najciekawsze odpowiedzi!  Konkurs trwa do niedzieli, 16.10.2016, wyniki pojawią się pod tym wpisem do 23.10.2016. Biorąc udział w konkursie akceptujesz regulamin.
Jeśli disqus nie działa i nie jesteś w stanie dodać odpowiedzi, wyślij mi ją na adres: bonjour@madou.pl - opublikuję ją na blogu w Twoim imieniu :)

WYNIKI
Postanowiłam nagrodzić następujące osoby:

Maję (jej ulubiona piosenka to ZAZ "Éblouie par la nuit") - najbardziej urzekło mnie to zdanie: "Za każdym razem słuchając tej piosenki czuję się jak na paryskiej ulicy. Czuję francuski klimat i mam wrażenie jakbym spacerowała mijając mieszkańców Paryża. Zawsze podczas słuchania odpływam do Paryża czując jego klimat i zapach. Mimo, iż tekst jest "miłosny" dla mnie piosenka jest podróżą a nie wspomnieniem czy żalem za utraconą miłością."
Marteczkę ("Aux Champs Elysées" Joe Dassin) - "Ta piosenka ma w sobie tyle ciepła i uroku, kojarzy mi się ze słonecznym popołudniem, ze spacerem uroczymi uliczkami i alejami Paryża, z uśmiechem i bliskością drugiej osoby. Jak tylko mam gorszy humor - włączam ciepły i kojący głos Joe i nucę razem z nim. Ta piosenka jest dla mnie także hymnem najpiękniejszej miłości - prostej, niespodziewanej i spontanicznej. :)"
Petit Puce (Zaz "Si jamais j'oublie") - "Podnosi mnie zawsze na duchu, gdy mam jakieś wątpliwości, mowi że należy zawsze być sobą, spełniać swoje marzenia i zawsze jest jakaś osoba, która w nas wierzy. Utwór ten ma ostatnio szczególne dla mnie znaczenie, bo niedawno znalazłam się sama 1000 kilometrów od domu w innym państwie i wtedy zaczęłam myśleć " A jeśli nie dam rady?" Ale po wysłuchaniu tego utworu powiedzialam sobie że przecież spełniam jedno z moich marzeń i to jest moj czas. Sama melodia daje pozytywnego kopa nie mówiąc już o wspaniałym głosie Zaz."

Gratuluję i jutro (poniedziałek) skontaktuję si z Wami mailowo :)Spodobał Ci się wpis i chcesz więcej? Zapisz się na francuski newsletter w berecie
lub zajrzyj na
Copyright © 2016 Madou en France , Blogger