27 stycznia

język francuski

Na początku zaznaczę, że nie jestem nauczycielką francuskiego i nigdy nawet nie zamierzałam studiować romanistyki. Staram się jednak, aby wpisy poświęcone językowi francuskiemu były merytorycznie poprawne i dlatego zawsze są konsultowane i sprawdzane przez rodowitego Francuza.
Najbardziej fascynują mnie interesujące wyrażenia idiomatyczne oraz tzw. franglais (frenglish).

Słówko na niedzielę - jest cyklem ze słownictwem, które niekoniecznie można znaleźć w zwykłym słowniku (poniżej znajdziesz linki do wszystkich tekstów). Bardzo często są to ciekawe idiomy, czasem są to ilustrowane opracowania wybranej tematyki. Do każdego wpisu przygotowana jest też wersja pdf, którą można sobie zapisać lub wydrukować. Można też dołączyć do mojej klasy na quizlet (darmowy program on-line do nauki języków), gdzie znajdują się dodatkowe materiały.

Pozostałe wpisy poświęcone nauce francuskiego można znaleźć tutaj.

Jeżeli jesteś nieszczęśnikiem, któremu przyszło pracować na francuskiej klawiaturze może zainteresować Cię też tutorial jak dodać polskie znaki do układu klawiatury AZERTY.

Jeśli spodobały Ci się moje posty albo może jest jakiś temat, który Cię zainteresował miło mi będzie jak do mnie napiszesz lub zostawisz komentarz. Możesz też zapisać się na mój francuski newsletter w berecie :)


CIEKAWE IDIOMY
WERSJE ILUSTROWANE
INNECopyright © 2016 Madou en France , Blogger